Szanowni Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym.
Wszystkie dzieci, które uczęszczały do Oddziału Przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024, których rodzice złożyli deklarację kontynuacji wychowania przedszkolnego w naszym Oddziale Przedszkolnym w stosownym czasie, będą z mocy prawa, w nowym roku szkolnym objęte wychowaniem przedszkolnym.
Poniżej lista nowo przyjętych dzieci
urodzonych w 2020 r. (4-latki):
1. Lipiński Wiktor
2. Lipska Anita
3. Lipska Lena
4. Sienicki Jakub
5. Tymiński Wojciech
6. Wojtkowski Oskar
7. Złotkowski Patryk
urodzonych w 2021 r. (3-latki)
1. Dmochowska Liliana
2. Dmochowski Ksawery
3. Kutyłowski Mateusz
4. Łuba Luiza
5. Niemyjski Szymon
6. Pawlak Amelia
7. Tryniszewski Krzysztof
8. Złotkowski Jan
„Witaj Wiosno - Hello Spring”- pod takim hasłem przywitaliśmy wiosnę.
21 marca 2024 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Języków połączony z Gminnym Konkursem Piosenki Angielskiej. W konkursie wzięło udział ponad 70 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach i Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach.
Uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych i dwóch grupach: soliści i zespoły.
Pomysłodawcą i organizatorem językowego, Pierwszego Dnia Wiosny była Pani Dorota Świderska-Kawalec.
Dziękujemy Pani Dorocie i innym zaangażowanym nauczycielom za wspaniałą naukę poprzez zabawę.
Z dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Kacper Skłodowski-Strzeżek otrzymał Stypendium Fundacji Instytutu Matki i Dziecka w ramach projektu "Młodzi Zdolni" w kategorii nauk matematyczno-przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych w klasach 4-8. To roczne stypendium finansowe ma na celu rozwój pasji i zainteresowań.
Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy dalszych sukcesów.
Informujemy, że nasza szkoła otrzymała wsparcie w postaci mebli do pracowni informatycznej od Fabryki Mebli FORTE.
Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju naszej placówki.
15 marca 2024 r. w Starej Elektrowni w Ostrowi Mazowieckiej odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej pt. „Music in the Air”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. IV.
Katarzyna Okieńczuk zajęła I miejsce, Patrycja Młynarczuk otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy sukcesu dziewczynom oraz Pani Dorocie Świderskiej-Kawalec.
15 marca 2024 r. uczniowie klas III - V uczestniczyli w wycieczce do Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Legendy Piastowskie". Przedstawienie wystawili aktorzy wrocławskiego Teatru Artenes. Wykorzystano w nim motywy legend opisujących korzenie polskiej państwowości: "O Lechu, Czechu i Rusie", "O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach", "O Popielu i Mysiej Wieży", "O Kraku i Wandzie". Kostiumy, muzyka i oświetlenie pobudzały wyobraźnię, budowały napięcie i odzwierciadlały klimat tamtych czasów.
Po doznaniach artystycznych uczestnicy wycieczki pokrzepili się pizzą, którą z apetytem konsumowali w Restauracji "Osteria".
"Zaelektryzowani" w naszej szkole, czyli fizyczno-chemiczne eksperymenty.
14 marca 2024 r. nasi uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w eksperymentach przeprowadzonych przez animatora. Uczniowie badali prawdziwość teorii fizycznych i chemicznych, które doświadczali na własnej skórze.
Była to wspaniała zabawa, połączona z nauką!
11 marca br. odbyły się świąteczne warsztaty z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego i ich bliskich. Zajęcia "Słoik Wielkanocny" zostały zorganizowane przez Pracownię Artystyczną "As". Przedszkolaki tworzyły w słoikach kompozycje z wiosennych roślin cebulkowych i dekoracyjnych elementów plastycznych oraz miło spędziły czas z bliskimi. Kreatywnym, rodzinnym działaniom praktycznym towarzyszyła atmosfera zbliżających się swiąt.
Z dumą i wyrazami uznania infrmujemy, że uczennica naszej szkoły Anita Dmochowska z kl. VIII zajęła I miejsce w III Ogólnopolskim Młodzieżowym Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej, który odbył się 5 marca w Białymstoku.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
5.03.2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Ciechanowcu. Na dystansie około 1000 m w kategorii dziewcząt szkół podstawowych II miejsce zajęła Aleksandra Ryśnik z kl. VII, III miejsce - Nikola Lendzioszek z kl. VIII.
Serdecznie gratulujemy!
5.03.2024 r. w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się podsumowanie VII Turnieju Strzeleckiego im. ppor. Aleksandra Kuleszy. Uczeń naszej szkoły Dawid Jaźwiński z kl.VIII zajął II miejsce w kategorii pistolet, wśrod uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu ostrowskiego. To pierwsze tak wysokie osiągnięcie naszego ucznia w strzelectwie sportowym.
Serdecznie gratulujemy!
Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Dziś nazywani są „żołnierzami wyklętymi”, ponieważ do odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności w 1989 roku władze PRL uznawały ich działalność za zbrodniczą, jednocześnie milcząc o represjach, jakim byli poddawani przede wszystkim w okresie stalinizmu.
29 lutego 2024 r. uczniowie klasy 4 i 7 uczcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych, którzy doczekali się w Polsce swojego święta 1 marca. Młodzież przypomniała postaci zamordowanych żołnierzy. Zaproszony gość - Pan Dariusz Syrnicki ze Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręgu Łomżyńskiego, przybliżył wydarzenia tamtego okresu.
W najbliższych miesiącach na terenie szkoły będzie realizowany projekt pt. "Więcej drzew - więcej cienia - więcej życia", którego pomysłodawcą jest Pani Maria Urynowicz. Projekt otrzymał grant w wysokości 10 000 zł.
21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie starszych klas naszej szkoły zmierzyli się z łamigłówkami, quizami i zadaniami dotyczącymi lektur szkolnych. Poznali też ciekawostki związane z naszym ojczystym językiem. Młodsi rozwiązywali krzyżowki i wykreślanki. Podczas wszystkich zabaw edukacyjnych bogacili swój czynny zasób słownikowy. Natomiast klasa druga przeprowadziła gimnastykę oka i języka, czyli ćwiczenia dykcyjne z lusterkiem oraz czytanie łamańców językowych.