Projekty edukacyjne można realizować nie tylko na zajęciach przedmiotowych. Nasza świetlica realizuje ogólnopolski projekt edukacyjno - czytelniczy "Bajki Pomagajki", którego głównym celem jest bajkoterapia oraz rozwój czytelniczy naszych uczniów.
Zdjęcie grupowe: 15 zł
Komplet zdjęć do dokumentów: 15 zł
Manes na lodówkę: 15 zł
Zestaw zdjęć do dowodu/paszportu: 18 zł
Zdjęcie towarzyskie: 14 zł
Kalendarz: 35 zł
Portret w brązowej ramce: 38 zł
Portret z togą: 29 zł
Portret w tekturowej ramce: 22 zł
Podkładka pod mysz: 28 zł
Portret w tekturowej ramce: 20 zł
Foto-notes: 19 zł
Breloczek do kluczy: 12 zł
Portret w plastikowej ramce: 35 zł
W szkole było nie mniej atrakcyjnie jak w oddziale przedszkolnym. 25 listopada każdy chodził z pluszowym powiernikiem swoich myśli i tajemnic. Uczniowie klasy pierwszej poznali historię tego święta i początki tej ponadczasowej zabawki. Zapoznali się z etapami produkcji pluszaka oraz krok po kroku nauczyli się rysować portret swojego ulubieńca. Na dowód nierozerwalnej więzi, każdy otrzymał dyplom przyjaciela misia.
25 listopada w naszym oddziale przedszkonym świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia – ulubionego towarzysza zabaw wszystkich dzieci! Przedszkolaki przyniosły swoje ukochane maskotki i wspólnie uczestniczyły w licznych atrakcjach.
Podczas piosenki „Jadą, jadą misie” dzieci wesoło bawiły się ruchowo, a później maluchy układały puzzle, które zamieniały się w piękne obrazki z misiami. Starszaki wykazały się kreatywnością, malując farbami wizerunki misiów. Nie zabrakło również małego co nieco – dzieci miały okazję spróbować prawdziwego miodu, który wszystkim bardzo smakował.
Ten dzień był pełen radości, uśmiechów i wspólnej zabawy, a pluszowe misie przypomniały nam, jak ważne jest pielęgnowanie dziecięcej wyobraźni i radości. Czekamy na kolejne takie wyjątkowe chwile!
W ramach projektu "Dualna Ostrów" uczniowie klasy VII i VIII spotkali się z przedstawicielami czterech dużych firm: Alpla, Forte, Rolstar i Schneider. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o pracy w nowoczesnych zakładach produkcyjnych, gdzie wykorzystywane są najnowsze technologie. Przedstawiciele firm opowiadali o zawodach takich jak: operator obrabiarek skrawających, mechatronik, czy ślusarz, podkreślając ich rosnące znaczenie na rynku pracy. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała o możliwościach rozwoju zawodowego oraz benefitach jakie oferują firmy.
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak by to było przespać 100 lat?
W pewnej rodzinie królewskiej przyszła na świat długo wyczekiwana córeczka. Wśród serdecznych gości, pojawiła się również nieproszona, zła wróżka rzucając na królewnę zaklęcie. Czy uda się je odwrócić? Kto pospieszy królewnie na ratunek?
Spektakl muzyczny "Śpiąca Królewna" to piękna opowieść pełna magii, mówiąca o wytrwałości i mocy prawdziwej miłości, podkreślająca przy tym triumf dobra nad złem. Mogły się o tym przekonać dzieci z odddziału przedszkolnego oraz klas I - III, które oglądały go w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego KULTURA w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Zaskakujące kompozycje muzyczne podkreślały emocje. Piosenki wprowadzały oglądających w baśniowy świat, a barwne kostiumy na tle pięknej scenografii trwałe zapisały się w pamięci młodych widzów.
Po przedstawieniu przedszkolaki udały się do sali zabaw Funk Park, gdzie czekały na nich liczne atrakcje. Radosna zabawa, śmiech i mnóstwo energii wypełniały przestrzeń przez długi czas. W trakcie zabawy dzieci miały okazję skosztować pysznego, słodkiego poczęstunku.
To była wspaniała okazja do wspólnej zabawy, edukacji i odkrywania magii teatru. Z pewnością długo będziemy wspominać ten pełen wrażeń dzień!
21 listopada br. świętowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzieci dowiedziały się, jak ważne są życzliwość, szacunek i dobre słowa w codziennym życiu.
Zajęcia przedszkolaków rozpoczęły się od edukacyjnego filmiku o życzliwości, dzięki któremu dzieci poznały wartość dobrych uczynków i miłych słów. Następnie poprzez naukę piosenki „Magiczne słowa” utrwalały zwroty: proszę, przepraszam i dziękuję. Twórcza część zajęć to wykonanie kolorowych „Emotek życzliwości”, które pozwoliły dzieciom wyrażać emocje w przyjazny sposób. Na zakończenie przy piosence „Czy chudzi, czy grubi” dzieci bawiły się i uczyły akceptacji dla różnorodności. To był dzień pełen uśmiechu i dobrej energii, który przypomniał, że nawet małe gesty mogą zmienić świat na lepsze!
Uczniowie klasy I: wyjaśniali pojęcie życzliwości, przekazywali sobie żółtą maskotkę mówiąc jednocześnie miłe słowa, utrwalali "magiczne" słowa: dzień dobry, przepraszam, proszę, dzięuję, do widzenia na podstawie bajki, wykonali wspólny plakat oraz obejrzeli film edukacyjny "Kocia życzliwość", a co najważniejsze postanowili przedłużyć ten dzień na cały rok.
„Odważ się marzyć, rysuj, projektuj! Wykorzystaj swoje talenty, stwórz projekt CyberBezpiecznej szkoły i podziel się swoją wizją!”
Uczniowie klasy IV TIB z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej zapraszają uczniów Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym cyberbezpieczeństwa.
Wśród autorów konkursu są absolwenci naszej szkoły: Bartłomiej Sosnowski, Aleksander Tymiński i Mateusz Puchalski.
20 XI 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXXII edycji wręczenia Medali im. Wiktora Godlewskiego "za działania na rzecz przyrody". Grupa siódmoklasistów: Kinga Tymińska, Weronika Złotkowska, Julia Łuniewska i Bartłomiej Wojno zaprezentowali przybyłym gościom krótką scenkę dotyczącą życia i działalności znakomitego mieszkańca Bogut - Wiktora Godlewskiego.
Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci,
Zachęcamy do udziału w: "Konkursie na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową".
W tym roku czekamy na różne ozdoby świąteczne: stroiki, bombki, łańcuchy, aniołki, gwiazdy.
Konkurs obejmie IV kategorie wiekowe:
- dzieci z oddziału przedszkolnego,
- dzieci z klas I - III,
- dzieci z kl. IV - VI,
- dzieci z kl. VII - VIII
Celem naszego przedsięwzięcia jest pomoc choremu na białaczkę Julianowi Ciski. Choroba znowu wróciła do Julka i tym razem czeka go przeszczep szpiku kostnego.
Pozwólmy Julkowi wygrać!
Pamiętajmy dobro wraca!!!
19 listopada 2024 roku w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się wyjątkowa uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Dzieci powitały zebranych gości uroczystym wierszykiem, a następnie zaprezentowały swoje umiejętności, śpiewając i tańcząc z kolorowymi rekwizytami.
Pani Dyrektor, pasując każde dziecko ołówkiem, wręczyła maluchom pamiątkowe dyplomy, a wychowawczynie obdarowały je drobnymi upominkami. Na zakończenie wydarzenia rodzice przygotowali pyszny, słodki poczęstunek.
Była to niezapomniana chwila dla naszych najmłodszych, którzy oficjalnie dołączyli do grona przedszkolaków
14 listopada 2024 r. uczniowie z klas I - III uczestniczyli w wycieczce szkolnej do rodzinnego parku rozrywki Majaland. Obiekt istnieje od 1 maja 2022 roku. Położony jest na terenie wsi Góraszka k. Warszawy w województwie mazowieckim. Tu na dzieci czekał cały wachlarz atrakcji: karuzela motyli, rollercoster Wikingów, karuzela dinozaurów, kuleczki, łódki Wikingów, samochodziki, totem Wikingów, tratwa, karuzela żabki, szkoła latania i las zabaw. W trakcie czterogodzinnego pobytu uczestnicy zjedli obiad w Restauracji Mai oraz obejrzeli krótkie przedstawienie muzyczne "Urodziny Mai", podczas którego mogli potańczyć i pośpiewać razem z bohaterami znanej bajki.
W oddziale przedszkolnym 13 listopada p. Elwira Szcześniak zorganizowała wyjątkowe zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niewidomych, które przybliżyły dzieciom codzienne wyzwania osób z ograniczeniem wzroku. Przedszkolaki miały okazję poznać, takie atrybuty jak: biała laska, specjalne okulary i pies przewodnik. Dzieci obejrzały edukacyjny film "Miej obraz osoby niewidomej” oraz wzięły udział w aktywnościach, które pozwoliły im doświadczyć jak zmienia się postrzeganie świata przy ograniczonym wzroku. Nauczyciel przedstawił im także alfabet Braille’a co wzbudziło duże zainteresowanie. W ramach zabaw sensorycznych dzieci uczyły się rozpoznawać przedmioty dotykiem, smakiem i zapachem, co pozwoliło im rozwijać wyobraźnię oraz zmysły. To pełne wrażeń spotkanie pomogło najmłodszym zrozumieć, jak ważna jest empatia i wsparcie dla osób niewidomych.
12 listopada br. odbył się Niepodległościowy Turniej w Futsal „Razem zapobiegamy uzależnieniom”. Został on dofinansowany z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bogutach-Piankach. Celem turnieju było propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej jako alternatywy dla popadania w uzależnienia. W turnieju wzięło udział 45 uczniów z klas III - VIII. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: kl. III - V i VI - VIII. Oprócz nagród drużynowych wyróżniono najlepszych zawodników, strzelców i bramkarzy. Przyznano również inne nagrody specjalne.
Klasyfikacja medalowa przedstawia się następująco:
klasy III - V
złoty medal: RANDOMY z kl. IV
srebrny medal: Klasa V
brązowy medal: FC Boguty z kl.III
klasy VI-VIII
złoty medal: Chłopcy z kl. VII
srebrny medal: FC kl.VIII
brązowy medal: Mieszanka z kl. VII
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Z radością informujemy, że Katarzyna Okieńczuk, uczennica klasy V naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w III Konkursie Pieśni Patriotycznych „Młodzi śpiewają dla Niepodległej” 2024, zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Kobiety wspierają Kobiety". 9 listopada 2024 r. w Lemanach w gminie Zatory odbył się uroczysty koncert finałowy, podczas którego wręczono nagrody laureatom i wyróżnionym. Kasia znalazła się w gronie najlepszych młodych wykonawców z terenu województwa mazowieckiego. Uznanie jury zdobyła wykonaniem patriotycznego utworu „Kołysanka żołnierska”, znanego też m.in. od tytułem „W suterynie daleko za miastem”.
Zapraszamy Państwa do wysłuchania nagrania konkursowego, a Kasi gratulujemy serdecznie pięknego reprezentowania naszej „Małej Ojczyzny” i życzymy kolejnych sukcesów!
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium. Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień" – powiedział kiedyś Piłsudski.
Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości.
8 listopada uczciliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wysłuchaliśmy części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy VI wraz z wychowawcą. Obchody uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem Urszuli Kochanowskiej.