Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do Oddziału Przedszkolnego i do klasy pierwszej została przedłużona do 3 kwietnia 2020 r. Rodzice dzieci, które uczęszczały do Oddziału Przedszkolnego składają deklarację kontynuacji wychowania przedszkolnego. Rodzice dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły składają druk "zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej". Wszyscy pozostali rodzice, którzy chcą aby ich dziecko uczęszczało do naszej szkoły lub Oddziału Przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021 składają stosowne druki, które można pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki Druki/wnioski lub otrzymać w sekretariacie. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny (86 277 50 45).
Centralna Komisja Egzaminacyjna zamieściła zestawy zadań powtórkowych przed egzaminem dla uczniów kl.VIII.
Zachęcamy do wejścia na stronę CKE i rozwiązywanie testów. Materiały znajdziecie TUTAJ
Szanowni Państwo,
bardzo prosimy o zapoznanie się z listami Mazowieckiego Kuratora Oświaty wystosowanymi do rodziców i opiekunów oraz uczniów w związku z decyzją MEN o zawieszeniu zajęć.
Pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców i opiekunów.
W związku z zamknięciem szkoły wprowadzamy nauczanie domowe przez internet. Od 16 marca 2020 r. (poniedziałek) pod adresem: szkolaboguty@wp.pl będą zamieszczane dla uczniów zadania do wykonania w domu.
dyr. Hanna Szymańska
12 i 13 marca 2020 r.
zajęcia dydaktyczne zawieszone
z powodu koronawirusa.
16 - 25 marca 2020 r.
szkoła zamknięta
z powodu koronawirusa.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z INFORMACJĄ:
Zaktualizowana informacja dot. zawieszenia zajęć w przedszkolach, szkolach i placowkach
2 marca 2020r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III Ostrowskim Turnieju Strzeleckim im. ppor. Aleksandra Kuleszy w Troszynie.
Na początku w miejscowości Ruda odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem patrona zawodów i uczczenie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Prezes Stowarzyszenia Ziemia Wąsewska – Cezary Paubiński przybliżył wszystkim zgromadzonym losy ppor. Aleksandra Kuleszy i zachęcał do pogłębiania wiedzy na temat historycznych losów polskich działaczy powojennych.
Następnie uczniowie Jakub Dmochowski, Bartłomiej Kendzierski i Aleksander Tymiński przystąpili do konkurencji strzeleckich: strzelanie z karabinu w pozycji siedzącej oraz strzelanie z pistoletu w pozycji stojącej.
W turnieju wzięło udział 10 drużyn z powiatu ostrowskiego. Wszyscy zawodnicy wykazali się celnymi strzałami a o wygranej decydowały niekiedy milimetry. Dzięki zaangażowaniu w popularyzację sportu strzeleckiego w naszej gminie przez Wójta Gminy Boguty-Pianki Jędrzeja Drewnowskiego, nasi uczniowie mieli możliwość odbycia ćwiczeń przygotowujących do turnieju na strzelnicy myśliwskiej w Malcu w dniu 28 lutego oraz liczyć na wsparcie i fachowe porady w dniu zawodów.
Dla zawodników nie był to czas stracony lecz przygoda z mało znaną dyscypliną sportową oraz ciekawa lekcja historii.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku.
Zaraz po feriach zimowych w naszej szkole odbywały się lekcje, na których uczniowie poznawali historię języka polskiego, uczyli się dostrzegać jego piękno i znaczenie w codziennym życiu. Na korytarzach pojawiły się gazetki z informacjami dotyczącymi tego święta, znane cytaty pisarzy i poetów oraz obrazkowe zasady ortograficzne dla młodszych uczniów.
W klasach I - III codziennie przez tydzień prowadzona była ,,gimnastyka oka i języka” z wykorzystaniem ćwiczeń na tablicy interaktywnej. 28 lutego 2020 roku odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I - III.
I miejsce ex aequo zajęli następujący uczniowie:
Julita Dernowska - kl.I
Wiktor Lewandowski - kl.I
Piotr Majewski - kl.III
II miejsce:
Kacper Tymiński - kl.III
Filip Godlewski - kl.III
III miejsce:
Wiktoria Zakrzewska - kl.III
Dominka Zawistowska - kl.II
W klasie IV przez dwa dni na języku polskim wykorzystywana była ,,ortografia obrazkowa”, filmy edukacyjne z wykorzystaniem monitora interaktywnego oraz ćwiczenia utrwalające zasady pisowni ,,rz”, ,,ż”. 28 lutego odbył się również Szkolny Konkurs Znajomości Zasad Ortografii dla uczniów klas V - VIII przygotowany przez nauczyciela języka polskiego. I miejsce zajęła Kamila Zawistowska, uczennica klasy V uzyskując tytuł Mistrza Ortografii.
II miejsce ex aequo zajęły:
Patrycja Lipska - kl.V
Gabriela Uszyńska - kl.V
Anna Biała - kl.V
Dla uczniów klas starszych biblioteka szkolna przygotowała dwa konkursy: ,,Mistrz łamańców językowych” oraz ,,Czy wiesz jak to powiedzieć?”.
Tytuł ,,Mistrz łamańców językowych” zdobyła Alicja Dłuska, uczennica klasy VIII, natomiast
I miejsce ex aequo zajęli:
Magdalena Urynowicz - kl.V
Wiktoria Tymińska - kl.V
Patrycja Lipska - kl.V
Jakub Włostowski - kl.VI
II miejsce :
Kamila Zawistowska- kl.V
Wiktoria Osmólska – kl.VII
W konkursie ,,Czy wiesz jak to powiedzieć?” I miejsce zajął - Jakub Włostowski, II miejsce - Alicja Dłuska.
Wszyscy zwycięzcy i laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła pani dyrektor szkoły Hanna Szymańska.
28 lutego br. młodzież najstarszych klas naszej szkoły była na wystawie oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku pt. "Sybiracy. Deportacje obywateli polskich w głąb ZSRS 1939-1941" zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. Upamiętnia ona 80. rocznicę pierwszej deportacji Polaków w głąb Rosji. Tu uczniowie spotkali się z gościem szczególnym - Panią Janiną Rybak – mieszkanką gminy Nur, której rodzina została wywieziona w głąb Syberii i spędziła na zesłaniu 5 lat. Spośród siedmiorga członków rodziny troje zmarło na nieludzkiej ziemi. Pani Janina urodziła się w drodze powrotnej do Polski w lutym 1946 roku. Historia rodziny Wojtkowskich z pewnością pozostanie w pamięci słuchających. W dowód wdzięczności za "żywą" lekcję historii uczniowie złożyli na ręce Pani Janiny Rybak serdeczne podziękowania.
25 lutego br. uczniowie klasy VII i VIII wyjechali do kina w Ciechanowcu, gdzie oglądali spektakl pt. "Zemsta" w wykonaniu aktorów Teatru Artenes. Inscenizacja oparta na dramacie Alekandra Fredry skłania widzów do refleksji nad skutkami bezsensownych sporów. Bez względu na to, czy rzecz dotyczy XIX czy XXI wieku...
Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Ogólnie przyjętym zwyczajem w tym dniu jest okazywanie sobie sympatii lub poważniejszego uczucia.
5 lutego odbył się bal karnawałowy klas starszych (IV-VIII). Tego wieczoru nie brakowało uczniów, którzy swoim przebraniem zaskoczyli kolegów i koleżanki.
O świetną muzykę, która porwała wszystkich w taneczne rytmy zadbali DJ z klasy VII. W przerwach między tańcami Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Stańczuk zatroszczyła się o dodatkowe rozrywki dla uczestników dyskoteki. „Familiada”, „Randka w ciemno”, „Belgijka” oraz „zabawa z krzesłami” okazały się świetnym pomysłem aby zmobilizować do aktywnego uczestnictwa nie tylko uczniów ale i opiekunów.
29 stycznia br. dzieci oddziału przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, by wspólnie uczcić "Karnawał 2020". Na sali widowiskowej pojawiły się różne postacie: biedroneczki, motylki, księżniczki, wróżki, policjanci, kowboje i całe mnóstwo innych bajkowych bohaterów. Przy rytmach skocznej muzyki i pysznościach bawili się doskonale. Wspaniały nastrój spotęgował swoimi nadzwyczajnymi umiejętnościami iluzjonista, który wielokrotnie udowodnił, że nie tylko on umie czarować. Jego asystenci byli równie fantastyczni. Znakomita zabawa karnawałowa, to dobry początek roku. Mamy nadzieję, że będzie on tak samo atrakcyjny i ciekawy jak dzień dzisiejszy.