1.06.2023 r. odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny. Na imprezę przygotowaną przez Szkołę Podstawową im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach przedszkolaki i uczniowie przybyli z rodzicami i dziadkami.
Podczas uroczystego rozpoczęcia pikniku o potrzebie edukacji ekologicznej od najmłodszych lat mówili: Aleksandra Bogucka – dyrektor SP w Bogutach-Piankach, Jędrzej Drewnowski – wójt gminy Boguty-Pianki, ks. kanonik Stanisław Mikucki - proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach i Eliza Drewnowska – radna powiatu ostrowskiego.
W części artystycznej wystąpili uczniowie ze szkół podstawowych w Bogutach-Piankach i Tymiankach-Buciach. Na scenie pojawiali się kolejno: Zespół Pieśni i Tańca „Mali Żurawiacy”, chór szkolny, dzieci z oddziału przedszkolnego, dzieci z „zerówki”, laureaci I Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Ekologicznej i Zdrowotnej, laureaci konkursu literackiego na wiersz o tematyce ekologicznej.
W części warsztatowej realizowanej pod hasłem „Chrońmy przyrodę” uczestnicy pikniku ozdabiali ekologiczne torby, konstruowali kukiełki z warzyw i owoców, wytwarzali świece z pszczelej węzy i budowali budki lęgowe.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się część ornitologiczna – lekcję o ptakach szponiastych uzupełnił kontakt z sokołami wędrownymi i młodziutkim jastrzębiem. Koło Gospodyń Wiejskich Tymianki-Bucie częstowało ekologicznymi kanapkami, kiełbasą z grilla i kompotem.
Na zakończenie pikniku wręczono nagrody laureatom I Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Ekologicznej i Zdrowotnej, laureatom konkursu literackiego na wiersz o tematyce ekologicznej, laureatom konkursów ekologicznych (zbiórki nakrętek – „Nakrętkowy zawrót głowy”, konkursu plastycznego „Czyste Boguty”, konkursu upcyklingowego „Coś z niczego”).
31 maja odbył się finał XXI edycji konkursu historycznego: Epoka Prymasa Tysiąclecia. Po przejściu eliminacji szkolnych naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII – Gabriela Uszyńska, Patrycja Lipska i Aleksander Bogucki. Do ścisłego finału zakwalifikował się Aleksander Bogucki, który ostatecznie zajął V miejsce. Udział w konkursie umożliwił młodzieży zdobycie wiedzy z historii najnowszej Polski, a także zgłębienie dziedzictwa Prymasa Tysiąclecia – niekwestionowanego autorytetu moralnego.
W ostatni piątek maja nasz oddział przedszkolny spotkała miła niespodzianka - otrzymaliśmy cały samochód zabawek, które posłużą naszym podopiecznym w tym i na pewno w przyszłym roku.
Dziękujemy firmie KONTRI.pl oraz KiddyMoon Polska za darowiznę.
Jak powiedział Patron Naszej Szkoły Jan Paweł II „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.
www.kontri.info
Dziękujemy
"Dziś, w czasach coraz większego zapotrzebowania na tolerancję, kiedy konieczne jest uczenie najmłodszych, by nie wyśmiewali się z odmienności innych, historie takie jak ta, mają swój niezwykły wydźwięk.
„Dzwonnik z Notre Dame” to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia.
To jednocześnie historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera Quasimodo, opowiada w zabawny sposób dowcipny Garguś zdobiący katedrę Notre Dame. Jest on również jedynym przyjacielem głównego bohatera, który w humorystyczny sposób komentuje jego zachowanie. Mimo to od samego początku wspiera Quasimodo w jego poczynaniach.
To fascynujący ponadczasowy musical, w którym nie zabrakło wspaniałych piosenek z przepiękną, poruszającą do łez muzyką oraz grą świateł.
Jego fabuła skłania do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu, nie wytykając inności, nie osądzając po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera."
16 maja br. uczniowie klas I - III mieli możliwość podziwiania tego niesamowitego musicalu terapeutycznego ze wszystkimi efektami specjalnymi, podkreślającego istotne w życiu codziennym wartości, takie jak: akceptacja otoczenia, szacunek dla drugiego człowieka, atencja oraz uznanie.
12 maja 2023 r. uczniowie klasy VIII wraz z opiekunami: Anną Puciło, Marią Urynowicz i Elżbietą Budziszewską uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzili stałe ekspozycje w Centrum Nauki Kopernik. W planetarium obejrzeli pokaz "Rewolucje Kopernika", a w teatrze wysokich napięć dwie prezentacje "Niezwykła matematyka" i "Przechwycić umysł". W teatrze robotycznym widzieli sztukę "O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali" przygotowaną na podstawie utworu Stanisława Lema.
Po wizycie w Centrum Nauki Kopernik młodzież udała się do Teatru Buffo na spektakl "Metro" w reżyserii Janusza Józefowicza. Do domu wrócili pełni wrażeń.
Bartłomiej Godlewski kl. VIII - bardzo dobry
Edyta Godlewska kl. V - wyróżniony
Sebastian Radomski kl. VII - wyróżniony
Dawid Jażwiński kl. VII - wyróżniony
Jakub Godlewski kl.VIII - wyróżniony
Jan Stokowski kl. VIII - wyróżniony
Kacper Godlewski kl. VIII - wyróżniony
Wyrazy wielkiego uznania.
Każdy uczestnik Konkursu Kangur Matematyczny 2023 otrzymał układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego albo inny wariant układanki przestrzennej.
W dniach 9 - 10 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Chęcin i Zatoru. Pierwszego dnia zwiedzili Chęciny. Drugi dzień spędzili w największym w Polsce parku rozrywki. Opiekunami wycieczki byli: dyrektor Aleksandra Bogucka oraz nauczyciele: Urszula Kochanowska i Katarzyna Olszak.
8 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach programu "Szkolny Klub Sportowy", którego gośćmi byli mistrzowie różnych dyscyplin sportowych. Wydarzenie pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki pozwoliło zobaczyć jak radzą sobie uczniowie naszej szkoły podczas aktywności sportowych.
Impreza przebiegała pod czujnym okiem:
Tomasza Majewskiego - kulomiota – dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego,
Kamili Lićwinko - dwukrotnej finalistki igrzysk olimpijskich w soku wzwyż, halowej mistrzyni świata,
Macieja Kęsickiego - taekwondo – srebrnego medalisty Mistrzostw Europy,
Pawła Januszewskiego – mistrza Europy w biegu przez płotki
Emilii Ankiewicz - lekkoatletki – ósmej zawodniczki Mistrzostw Europy w biegu przez płotki.
Nasza młodzież mogła min. postrzelać z łuku, sprawdzić swoją szybkość i koncentrację, odbyć profesjonalny trening, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce i przede wszystkim poznać wspaniałych sportowców, którzy swoją osobą pokazują, że nie należy się poddawać w dążeniu do sportowych marzeń.
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkie Polki i Polaków oraz przyjaciół Polski do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej przy okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z flagą i opublikować je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga i #niepodległa.
Wywieś flagę razem z nami i pochwal się zdjęciem z oznaczeniem #mojaflaga i #niepodległa!
OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE
Święto Narodowe 3 Maja obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Powszechnie przyjmuje się, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesna, spisana konstytucja. Konstytucja 3 Maja była jedną z ostatnich prób ratowania Polski przed zaborcami. Wprowadziła dziedziczność tronu, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, gwarantowała równe prawa mieszczanom i szlachcie, brała chłopów pod opiekę państwa, wprowadziła zawodową armię, zlikwidowała liberum veto. Mimo, że obowiązywała jedynie 14 miesięcy to przez wieki była symbolem wolności, dumy narodowej i patriotyzmu.
W 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie klasy II i VIII zaprezentowali patriotyczne utwory oraz taniec z biało - czerwonymi szarfami. Była to okazja do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu.
27 kwietnia br. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego oraz grupy "0" wyruszyły na wycieczkę do Białegostoku. W pierwszej kolejności pojechały do Epi-Centrum Nauki, aby w Strefie Małego Odkrywcy bawić się oraz wykonywać różne doświadczenia. Dużym powodzeniem cieszyły się takie obszary tematyczne jak: energia wody, technika oraz świat budownictwa. Wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane były do możliwości dziecięcego spostrzegania, przez co dały dzieciom możliwość poznawania świata. Kolejnym punktem wycieczki była jakże lubiana przez dzieci Fabryka Misia, gdzie każdy mógł skorzystać z szerokiego wyboru rozrywek. Po tak dużej aktywności obowiązkowym przystankiem, przed powrotem do domu, musiał być posiłek w Mac'Donalds, który uszczęśliwił wszystkie dzieci.
25 kwietnia grupa "0" oraz "Starszaki" brały udział w Turnieju Układania Puzzli na czas zorganizowanym przez sklep Puchatek. Dzieci mogły spróbować swoich sił, a przede wszystkim miło spędzić czas oraz zdobyć ciekawe nagrody ufundowane przez organizatora.
Mistrzami turnieju zostali: w grupie "Starszaków" - Antoni Sikorski z czasem 6 min 37 sek. oraz w grupie "0" Maja Adamczyk z czasem 8 min 38 sek.
Dziękujemy za pomoc w uatrakcyjnianiu procesu dydaktycznego - wychowawczego.
Jarmark Św. Wojciecha w Muzeum Rolnictwa im. Księdza Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu za nami. Naszą szkołę reprezentował zespół pieśni i tańca ”Mali Żurawiacy” pod kierownictwem Pani Doroty Świderskiej - Kawalec oraz chór szkolny pod opieką Pani Urszuli Kochanowskiej. Dodatkowo swoje umiejętności taneczne na jarmarku zaprezentowała Nadia Bartosz z klasy VII.
Dziękujemy Paniom za przygotowanie uczniów, a uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły.
21 kwietnia 2023 r. dwa zespoły z naszej szkoły brały udział w konkursie EKO - Clovin organizowanym przez firmę Clovin Polska. Konkurencje konkursowe dotyczyły wiedzy z zakresu ekologii i połączone były z rywalizacją sportową. W konkursie wystartowało 7 drużyn z pogranicza Podlasia i Mazowsza. Nasza drużyna z klasy VIII zajęła bardzo wysokie II miejsce.
Dziękujemy firmie Clovin za organizację wydarzenia.
Poniżej relacja z przebiegu wydarzenia:
Prace, które zostały wyróżnione.
„Łabędzi portret”, autor Roksana Pietrzak. „Zimna kąpiel kacza”, autor Antoni Tymiński.
W piątek, 21 kwietnia 2023 roku odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji "SprzątamyDlaPolski". Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W przedsięwzięciu brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy zaopatrzeni w worki i rękawice posprzątali publiczne tereny zielone, chodniki i ulice naszej miejscowości. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zachęcamy do troski o środowisko każdego dnia.