11 marca br. odbyły się świąteczne warsztaty z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego i ich bliskich. Zajęcia "Słoik Wielkanocny" zostały zorganizowane przez Pracownię Artystyczną "As". Przedszkolaki tworzyły w słoikach kompozycje z wiosennych roślin cebulkowych i dekoracyjnych elementów plastycznych oraz miło spędziły czas z bliskimi. Kreatywnym, rodzinnym działaniom praktycznym towarzyszyła atmosfera zbliżających się swiąt.
Z dumą i wyrazami uznania infrmujemy, że uczennica naszej szkoły Anita Dmochowska z kl. VIII zajęła I miejsce w III Ogólnopolskim Młodzieżowym Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej, który odbył się 5 marca w Białymstoku.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
5.03.2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Ciechanowcu. Na dystansie około 1000 m w kategorii dziewcząt szkół podstawowych II miejsce zajęła Aleksandra Ryśnik z kl. VII, III miejsce - Nikola Lendzioszek z kl. VIII.
Serdecznie gratulujemy!
5.03.2024 r. w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się podsumowanie VII Turnieju Strzeleckiego im. ppor. Aleksandra Kuleszy. Uczeń naszej szkoły Dawid Jaźwiński z kl.VIII zajął II miejsce w kategorii pistolet, wśrod uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu ostrowskiego. To pierwsze tak wysokie osiągnięcie naszego ucznia w strzelectwie sportowym.
Serdecznie gratulujemy!
Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Dziś nazywani są „żołnierzami wyklętymi”, ponieważ do odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności w 1989 roku władze PRL uznawały ich działalność za zbrodniczą, jednocześnie milcząc o represjach, jakim byli poddawani przede wszystkim w okresie stalinizmu.
29 lutego 2024 r. uczniowie klasy 4 i 7 uczcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych, którzy doczekali się w Polsce swojego święta 1 marca. Młodzież przypomniała postaci zamordowanych żołnierzy. Zaproszony gość - Pan Dariusz Syrnicki ze Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręgu Łomżyńskiego, przybliżył wydarzenia tamtego okresu.
W najbliższych miesiącach na terenie szkoły będzie realizowany projekt pt. "Więcej drzew - więcej cienia - więcej życia", którego pomysłodawcą jest Pani Maria Urynowicz. Projekt otrzymał grant w wysokości 10 000 zł.
21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie starszych klas naszej szkoły zmierzyli się z łamigłówkami, quizami i zadaniami dotyczącymi lektur szkolnych. Poznali też ciekawostki związane z naszym ojczystym językiem. Młodsi rozwiązywali krzyżowki i wykreślanki. Podczas wszystkich zabaw edukacyjnych bogacili swój czynny zasób słownikowy. Natomiast klasa druga przeprowadziła gimnastykę oka i języka, czyli ćwiczenia dykcyjne z lusterkiem oraz czytanie łamańców językowych.
W przeddzień Światowego Dnia Kota uczniów z grupy „0A” odwiedziła Aleksandra Łozowska wraz ze swoim pupilem kotką Noti. Miłośniczka zwierząt a w szczególności kotów, podzieliła się z dziećmi wiedzą na temat uwielbianych i hodowanych na całym świecie mruczących towarzyszy człowieka. Noti dzielnie znosiła głaskanie, przytulanie i sesję zdjęciową, a jej właścicielka z pełnym profesjonalizmem opowiadała ciekawostki z życia kotów.
"Alicja w Krainie Czarów" to opowieść, która rozwija wyobraźnię i wzbudza wiele emocji. Inspiruje i dodaje odwagi, żeby kroczyć przez życie pewnie oraz zawsze walczyć i nie poddawać się nawet gdy nadzieja jest nikła. Spektakl pokazuje, jak wiele może nam dać otwartość na innych oraz potwierdza życiową maksymę, że podążanie za swoimi ideami odbywa się krętą i niepewną drogą. Ogromnym atutem widowiska są zachwycające kostiumy, imponująca muzyka oraz gra świateł.
Uczniowie klas I - III mogli podziwiać tę magiczną opowieść 16.02.2024 r. w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte.
15.02.2024 r. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w spotkaniu na temat "Kształcenia dualnego w Ostrowii Mazowieckiej". Przedstawiciel firm patronackich (ALPLA, FORTE, ROLSTAL oraz SCHNEIDER) przedstawił ofertę edukacyjną naszej młodzieży. Firmy współpracują z Zespołem Szkół nr 1 "Rubinek" w Ostrowi Mazowieckiej.
Świat jest tak wielki, człowiek tak mały,
ale gdy męstwo zamieszka w nim,
Zwycięży ziemie! Morza zwycięży!
Każde marzenie zamieni w czyn!
Patrzę na globus, na obraz świata I myślę:
Boże, pozwól bym mógł.
Odnaleźć własną zwycięską drogę
Pośród tych wszystkich splątanych dróg.
Ewa Szelburg-Zarembina
Dziękujemy Pani Małgorzacie Sikorskiej, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach, za zaproszenie na spotkanie z podróżnikiem, wolontariuszem Krzysztofem Szybińskim. W spotkaniu uczestniczyły uczennice klasy V, które miały możliwość zapoznać się z historią, kulturą i mentalnością mieszkańców wyspy Haiti. Uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób na wyspę dotarli Polacy, a obecni potomkowie są dziewiątym pokoleniem. To Pan Szybiński zainicjował tam naukę języka polskiego i zaczął przybliżać polską kulturę. Obecnie wielu uczniów nadal uczy się naszego języka, śpiewa polskie piosenki, uczy się polskich tańców. Nauczyciele i uczniowie ze szkoły w Tymiankach-Buciach nawiązali kontakt online z uczniami z Haiti. Jak widać świat jest wielki, ale jednocześnie mały!
13 lutego br. na lekcję matematyki w klasie VI zostali zaproszeni pracownicy Banku Spółdzielczego w Czyżewie Oddział w Bogutach-Piankach - dyrektor Pani Elżbieta Bartosz i starszy specjalista do spraw obsługi klienta Pani Urszula Bogucka. Spotkanie dotyczyło oprocentowania kredytów i lokat. Uczniowie wspólnie z gośćmi rozwiązywali zadania praktyczne doskonaląc treści podstawy programowej i pogłębiając wiedzę na temat oszczędzania i bankowości.
9 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Pizzy. Pochodzący z Włoch okrągły placek zagościł na stołówce w naszej szkole. Młodzi kucharze mogli według własnego pomysłu i smaku przygotować dla siebie kawałek pizzy. Nie zabrakło sera, szynki, salami, oliwek, pieczarek i ananasa oraz świetnej zabawy.
Szanowni Rodzice,
Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach prowadzi rekrutację na rok szkolny 2024/2025 do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej. Zgłoszenia dokonujemy poprzez złożenie w sekretariacie szkoły wypełnionego wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego lub zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej. Druki można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony internetowej.
Termin składania dokumentów od 16 lutego do 15 marca 2024 r.
Serdecznie zapraszamy.
8 lutego 2024 r. klasa V wraz z opiekunem Panią Elżbietą Budziszewską odwiedziła Bank Spółdzielczy w Czyżewie oddział w Bogutach-Piankach. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bankowości i zapoznali się z działalnością tej instytucji.