Aktywna Tablica

Nawigacja

Nawigacja

Niedziela 27.04.2025

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
liczba odwiedzin: 752091
  • NARODOWE CZYTANIE 2018

    NARODOWE CZYTANIE 2018

    10 września 2018 roku nasza szkoła po raz 5. włączyła się w Ogólnopolską Akcję Narodowego Czytania , której organizatorem była Stanisława Zakrzewska- nauczyciel biblioteki szkolnej.

    W związku z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości , scenografia, część artystyczna, piosenki i stroje występujących uczniów nawiązywały do uroczystości i nadawały patriotycznego charakteru. Na wstępie spotkania dyrektor szkoły Anna Puciło powitała zaproszonych gości, nauczycieli i wszystkich uczniów, nawiązując do wydarzenia historycznego sprzed 100 lat i zachęcając do wysłuchania czytanego w tym roku tekstu.

    Następnie wystąpił chór szkolny prowadzony przez panią Izabelę Bogucką, który piosenkami ,, Myślimy o Polsce” i ,, W listopadzie” wprowadził słuchających w patriotyczny nastrój przed czytaniem lektury.

    ,, Przedwiośnie „ Stefana Żeromskiego to utwór, z którym zmierzyli się w naszej szkole zaproszeni goście i przedstawili własną interpretację czytanego tekstu. Pierwszy fragment czytał Wójt Gminy Boguty – Pianki pan Józef Bogucki, drugi ksiądz Stanisław Mikucki, następny fragment Anna Puciło- dyrektor szkoły, Przemysław Lewandowski- nauczyciel języka angielskiego, Jakub Bogucki- uczeń klasy III gimnazjum, Weronika Krajewska - uczennica klasy VIII , Izabela Bogucka- nauczyciel języka polskiego , Roman Świerżewski- dyrektor GOKiS w Bogutach – Piankach.

    Całość uroczystości uświetnił występ Dominki Boguckiej absolwentki naszej szkoły, a obecnie studentki II roku studiów ekonomiczno-prawnych Uniwersytetu w Białymstoku, w której wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę Maryli Rodowicz ,,Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos"oraz Edyty Geppert ,,Nie żałuję”. Na zakończenie spotkania Zespół Pieśni i Tańca ,, Mali Żurawiacy” prowadzony przez panią Izabelę Bogucką zatańczył taniec narodowy -krakowiaka.

     Anna Puciło – dyrektor szkoły podziękowała wszystkim lektorom , organizatorom, nauczycielom i występującym uczniom.

                

  • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    Dnia 3 września 2018r. w Szkole Podstawowej w Bogutach - Piankach odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego, na której zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Po  odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani Anna Puciło  pełniąca obowiązki dyrektora szkoły, która powitała wszystkich zebranych. Przedstawiła wychowawców klas, przypomniała o zasadach bezpieczeństwa i zachęcała do zaangażowania się w życie szkoły.

    Wszystkim uczniom życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

         

  • BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA!

    BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA!

    Biblioteka szkolna czynna w wakacje :

    02 sierpnia 2018 r. ( godz. 9,00- 11,00)

    14 sierpnia 2018 r. (  godz.9,00-11,00)

    23 sierpnia 2018 r.( godz.9,00- 11,00)

     

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

           

    Więcej zdjęć w albumie fotograficznym :)

  • FESTYN RODZINNY

    FESTYN   RODZINNY

    W związku z obchodzonym 1 czerwca Międzynarodowym Dniem Dziecka w Szkole Podstawowej imienia Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach – Piankach zorganizowano festyn rodzinny. Z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę tegorocznemu festynowi towarzyszyło hasło: „Rodzina razem się trzyma dla Niepodległej”

    O godzinie 10:00 dyrektor szkoły Hanna Szymańska powitała przybyłych gości i życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. W tym szczególnym dniu atrakcji nie brakowało: dmuchana zjeżdżalnia, alpaki, loteria fantowa, kiermasz książek, malowanie twarzy, stoiska z rękodziełem, firmy AVON, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Banku Spółdzielczego, ZSOiZ im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli. Przybyli mogli podziwiać występ teatru szkolnego prowadzonego przez Annę Puciło i Albinę Zakrzewską, który wystawił sztukę „Zamieszanie w krainie bajek”. Przedstawienie promowało czytelnictwo w związku z realizowanym przez szkołę Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. Po obejrzeniu rodzice otrzymali ulotki mówiące o tym, dlaczego warto czytać dzieciom. Zespół taneczny „Mali Żurawiacy” prowadzony przez Izabelę Bogucką i Dorotę Świderską- Kawalec zaprezentował dwa tańce: krakowiaka i kujawiaka, a chór szkolny uświetnił uroczystość wiązanką pieśni ludowych. Nie zabrakło występów najmłodszych uczniów naszej szkoły. Były: „żabki” z oddziału przedszkolnego, „kucharze” z klas 0 - I i taneczna prezentacja klasy II do piosenki „Malowany wózek”. Brawom nie było końca. Starsi uczniowie pod czujnym okiem Joanny Boguckiej pokazali taniec współczesny, klasa III gimnazjum zaprezentowała pokaz mody, a sekcja karate prowadzona przez Przemysława Lewandowskiego przygotowała pokaz swoich umiejętności. Wspaniałą atrakcją tegorocznych obchodów Święta Rodziny był udział Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Ciechanowca. Uczniowie klas wojskowych tej szkoły zaprezentowali pokaz paradny musztry wojskowej, który wzbudził ogólny podziw. Nie zabrakło też naszych niezawodnych strażaków z OSP Boguty- Pianki, którzy przyjechali samochodem strażackim i pozwalali na to, o czym marzy każdy: by wejść do niego, założyć hełm strażacki i poczuć się choć przez chwilę, jak prawdziwy strażak. Tyle dla ducha, a dla ciała? Kiełbaski z grilla, lody, ciasta, napoje. O stronę kulinarną zadbała Rada Rodziców i jej przewodnicząca Pani Urszula Pietrzak, która była inicjatorką i wykonawczynią wielu zadań.

                Tak wiele atrakcji przygotowanych z okazji Święta Rodziny było możliwych dzięki sponsorom, którymi byli:

    1. Dariusz Michałowski – Materiały Budowlane Nur,
    2. Jastrzębski Wojciech – Centrum Ogrodnicze „Zorza”,
    3. Gumiężna Anna – Drewnowo Gołyń,
    4. Murawski Konrad – „Konrad” mięso i wędliny Ciechanowiec,
    5. Sokołowski Jan – „Sokół” Brańsk,
    6. Zakrzewski Mirosław – sklep „OLMAR” Boguty – Pianki,
    7. Niewiarowscy Grażyna i Wiesław – Sklep „Sezam” Ciechanowiec .

    Wszystkim naszym hojnym darczyńcom dziękujemy za sponsorowanie festynu

    Za udział w festynie dziękujemy:

    1. Józefowi Boguckiemu – Wójtowi Gminy Boguty – Pianki,
    2. Ks. Stanisławowi Mikuckiemu – proboszczowi parafii,
    3. Eugeniuszowi Święckiemu – dyrektorowi ZSOiZ im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu,
    4. Dorocie Murawskiej – dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli,
    5. Sylwii Żurawskiej – dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Czyżewie Oddział w Bogutach- Piankach,
    6. Eugeniuszowi Boguckiemu – prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach- Piankach,
    7. Katarzynie i Mariuszowi Wierzbickim – hodowcom alpak z Bujenki,
    8. Hannie Wilińskiej z firmy AVON,
    9. Halinie Tymińskiej – twórczyni rękodzieła,
    10. Krystynie Boguckiej – twórczyni rękodzieła.

    Ważnym akcentem festynu było uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie utworzyli kontur Polski z białych i czerwonych balonów.

    Na zakończenie tego radosnego dnia wręczone zostały uczniom nagrody za udział w konkursie plastycznym prezentującym portrety rodzin.

    Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Rodzinnego w naszej szkole: sponsorom, nauczycielom, rodzicom. Dzień ten można zaliczyć do niezwykle udanych. Dopisali uczestnicy, pogoda i dobre humory.

          

    Więcej zdjęć w albumie fotograficznym :) Zapraszamy !

  • XIV Konfrontacje Taneczne w Starym Lubotyniu

    XIV Konfrontacje Taneczne w Starym Lubotyniu

    W dniu 22 maja 2018r., w Gimnazjum im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu, już po raz XIV zgromadziły się zespoły, by uczestniczyć w Konfrontacjach Tanecznych.

    Impreza została zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Stary Lubotyń Pana Ireneusza Gumkowskiego. Mottem przewodnim uroczystości było hasło „W hołdzie Ojczyźnie          na 100-lecie niepodległości . Wśród znakomitych zespołów i grup tanecznych z wieloletnim stażem zaprezentował się również nasz zespół „ Mali Żurawiacy” w dwóch prezentacjach tanecznych – spokojnym i dostojnym kujawiaku oraz energicznym krakowiaku. Na scenie można było podziwiać między innymi:

    – Zespół  „Mały Lubotyń” – grupa młodsza i starsza  oraz „Roztańczone nutki  ze Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu    

    – Zespół „Lubek” – grupa młodsza i starsza  ze Szkoły Podstawowej ze Starego Lubiejewa

    – Zespół „TWISTEO” – Szkoła Podstawowa w Szulborzu Wielkim

    -Zespół „NO NAME” Zespół Szkół Publicznych w Komorowie.

    -Zespół  z Zespołu Szkół nr1  w Ostrowi Mazowieckiej.

    Uroczystość zakończył występ zespołu „Lubotyń” z Gimnazjum im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu układem „Jawa czy sen”.Wszyscy uczestnicy konfrontacji zostali nagrodzeni oklaskami . Każdy zespół,  z rąk Wójta Gminy Stary Lubotyń Pana Ireneusza Gumkowskiego, otrzymał pamiątkową statuetkę oraz słodki upominek.  Uczestnicy konfrontacji  zostali również obdarowani  upominkami od Pana Arkadiusza Czartoryskiego  Posła na sejm RP i Pana Mariana Krupińskiego Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Było też pamiątkowe zdjęcie. Dla wszystkich uczestników imprezy  przygotowano  poczęstunek.

    XIV Konfrontacje zbiegły się z XV rocznicą powstania zespołów tanecznych „Mały Lubotyń” i „Lubotyń”,  zatem był szczególny powód do świętowania. Wszyscy zostali serdecznie przyjęci przez organizatorów, występy dostarczyły niezapomnianych wrażeń, tancerze wzbogacili się o nowe doświadczenia  i znajomości. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na kolejnych konfrontacjach.

     

     

       

  • Występ uczniów naszej szkoły w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu z okazji Jarmarku św. Wojciecha

    Występ uczniów naszej szkoły w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu z okazji Jarmarku św. Wojciecha

         

    Więcej zdjęć w albumie fotograficznym :) Zapraszamy :)

  • Biblioteczny Konkurs Recytatorski 2018

    Biblioteczny Konkurs Recytatorski  2018

    28 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się Biblioteczny Konkurs Recytatorski , którego celem była popularyzacja twórczości Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej , Czesława Miłosza ,Jana Brzechwy oraz uwrażliwianie na słowo poetyckie, a także odkrywanie talentów recytatorskich wśród dzieci i młodzieży.

                Komisja konkursowa w składzie Stanisława Zakrzewska i Ewa Stryjek po wysłuchaniu recytacji wszystkich kandydatów przyznały następujące miejsca w dwóch kategoriach :

    Szkoła podstawowa :

    I miejsce -Alicja Dłuska , kl. VI

    II miejsce – Wiktoria Osmólska, kl. V

    Gimnazjum:

    I miejsce – Aleksandra Stokowska, kl. II gimnazjum

    II miejsce- Kinga Ważyńska , kl. III gimnazjum

    Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe , które wręczyła Pani dyrektor Hanna Szymańska.

    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

      

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

    15 maja 2018 roku  biblioteka  Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach – Piankach otrzymała książki, które zostały zakupione w ramach wsparcia finansowego szkół z  ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” , którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

                Nasza szkoła otrzymała kwotę  5 tysięcy złotych , w tym 4 tysiące z MEN i tysiąc złotych wkład własny  Gminy Boguty- Pianki. O wyborze zakupu książek do biblioteki decydowała Rada Rodziców, Koło Czytelnicze, Samorząd Uczniowski,  nauczyciele i aktyw biblioteczny. Uwzględniając potrzeby wszystkich uczniów , w tym osób niepełnosprawnych za otrzymane pieniądze zakupiono 314 książek , w tym  228 lektur szkolnych (73%) . Pozostałe woluminy to nowości wydawnicze dla  dzieci i młodzieży, poezja  oraz audiobooki.

                                                                                                                          S.Z.

      

  • Konkurs Twórczości Literackiej 2018 ,, Moja biblioteka- promowanie czytelnictwa”

    Konkurs Twórczości Literackiej 2018 ,, Moja biblioteka- promowanie czytelnictwa”

    7 maja 2018 roku został rozstrzygnięty Biblioteczny Konkurs Twórczości Literackiej ,, Moja biblioteka ”, którego celem było promowane biblioteki, jej działalności oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

    Komisja konkursowa w składzie Anna Puciło, Izabela Bogucka i Stanisława Zakrzewska po przeczytaniu wielu pięknych wierszy przyznała miejsca w dwóch kategoriach wiekowych : młodszej ( klasy III- V SP) i starszej (klasy VI, VII i gimnazjum).

    I miejsce w kategorii klas młodszych zajął Jakub Włostowski, uczeń kl. IV

    II miejsce – Maciej Krawczyński i Mariusz Mioduszewski, ucz. Kl.IV

    III miejsce – Magdalena Urynowicz i Patrycja Lipska, ucz. Kl. III

    Wyróżnienie – Ewelina Jaźwińska , ucz. Kl. IV

    Wyróżnienie – Anna Zawistowska , kl. V

    I miejsce w kategorii klas starszych otrzymała – Alicja Dłuska , kl. VI

    II miejsce - Sylwia Zawistowska , ucz. gimnazjum

    III miejsce – Mateusz Krawczyński , kl. VII.

    Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła pani dyrektor Hanna Szymańska.

     

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

    S.Z.

  • Działalność koła teatralnego

    10 kwietnia 2018r. czternastu członków należących do koła teatralnego w naszej szkole wraz z opiekunami: Anną Puciło i Albiną Zakrzewską udało się na gościnne występy. Odwiedzili Szkołę Podstawową im. M. Konopnickiej w Nurze i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zuzeli. Zaprezentowali przygotowaną przez siebie sztukę „ Zamieszanie w krainie bajek”. Występ został wspaniale przyjęty przez publiczność, nie obyło się bez pochwał, gratulacji i słodkich niespodzianek, a także zaproszenia na kolejny występ.

    Na scenie zaprezentowali się:                                                                                                                                * Wiktoria Kraszewska kl. IV – Małgosia

    *Sebastian Jaźwiński kl. IV – Jaś

    * Martyna Gumiężna kl. V – Czerwony Kapturek

    *Aleksandra Szcześniak kl. VI – Wilk

    * Aleksandra Stańczuk  kl. VI – Baba Jaga

    * Bartłomiej Kendzierski kl. V – krasnal Mędrek

    * Jakub Dmochowski kl. V – krasnal Wesołek

    * Mateusz Puchalski kl. V – krasnal Nieśmiałek

    * Maciej Krawczyński kl. IV – krasnal Maruda

    * Ewelina Jaźwińska kl. IV – krasnal Śpioszek

    * Piotr Bogucki kl. IV – krasnal Gapcio

    * Aleksander Tymiński kl. V – Król Baj, narrator

    *Aleksandra Stokowska kl. II gimnazjum – Wiedźma

    * Magda Drewnowska kl. II gimnazjum – Wiedźma

    Gratulujemy !

       

  • Promowanie czytelnictwa i prezentacja książki ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

    Promowanie czytelnictwa i prezentacja książki ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów"

    11 kwietnia 2018 roku w ramach promowania czytelnictwa w naszej szkole nauczycielka biblioteki zachęcała uczniów klasy VII szkoły podstawowej i III gimnazjum do przeczytania powieści N.H. Klainbaum ,, Stowarzyszenie Umarłych Poetów” powstałej na podstawie filmu, który został uhonorowany wieloma nagrodami.

    Książka opowiada historię pewnej grupy uczniów i ich nauczyciela  z elitarnej Akademii Weltona. W szkole tej panują ścisłe i konserwatywne zasady : Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość. Powieść ta porusza problem dorastania i odkrywania własnej tożsamości, pokazuje relacje uczeń- szkoła, uczeń – nauczyciel, dziecko- rodzic oraz przedstawia postać nauczyciela języka angielskiego , który stosował niekonwencjonalne metody nauczania oraz zachęcał  uczniów do czytania i przeżywania poezji, a także samodzielnego podejmowania decyzji.

                Uczniowie w skupieniu i z zainteresowaniem  wysłuchali przedstawionej prezentacji.

       

  • VI edycja Bibliotecznego Konkursu Czytelniczego ,,Czytanie łączy pokolenia"

    VI edycja Bibliotecznego Konkursu Czytelniczego ,,Czytanie łączy pokolenia"

    21 lutego 2018 roku w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego odbył się Biblioteczny Konkurs Czytelniczy.

    Celem konkursu było zachęcanie do czytania , rozwijanie wyobraźni oraz wzbogacanie słownictwa wśród dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział 13 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

    Komisja konkursowa w składzie:  Izabela Bogucka i Anna Puciło po wysłuchaniu wszystkich prezentacji czytelniczych przyznała następujące miejsca w dwóch kategoriach: klasy młodsze i klasy starsze.

    W kategorii klas młodszych wyróżnienie otrzymała Magdalena Urynowicz- uczennica klasy III SP.

    W kategorii klas starszych:

    I miejsce zajęła Marta Bogucka -  klasa V SP

    II miejsce zajęła Aleksandra Stańczuk, kl. VI  i Alicja Dłuska z klasy VI

    III miejsce zajęła Martyna Jaźwińska kl. III gimnazjum i Kinga Ważyńska kl. III gimnazjum.

    Uczestnikom i laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

  • Światowy Dzień Poezji w naszej szkole

    Światowy Dzień Poezji w naszej szkole

                  

                                                                                                                    

    Światowy Dzień Poezji w naszej szkole

                21 marca obchodzony jest światowy Dzień Poezji . Święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku, a jego głównym celem jest promocja czytania, pisania , publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

                           W tym roku biblioteka szkolna włączyła się w obchody tego święta   i popularyzację twórczości poetyckiej. W czytelni przygotowano kącik ze zbiorkami poetyckimi znanych polskich twórców , szkolnych poetów oraz naszego lokalnego poety- lekarza Sławomira Szewczyka, który wydał kilka tomów wierszy dla dorosłych i dzieci.

                Uczniowie należący do Koła Czytelniczego oraz nauczyciel biblioteki czytali wiersze wybranych poetów. Nie pominięto twórczości naszych noblistów Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

    Zachęcamy wszystkich do czytania poezji nie tylko w dniu tego wspaniałego święta .

    ,, I niech wiersz , co ze strun się toczy,

    Będzie przybrawszy rytm i dźwięki ,

    Tak jasny jak spojrzenie w oczy

    I prosty jak podanie ręki”

       

     

     

     

                                                                                                        

  • WIOSENNY FESTIWAL - Dzień Wiosny

    WIOSENNY FESTIWAL - Dzień Wiosny

     

    Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. W tym roku szkolnym pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy i szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza. Szkolny korytarz wyglądał tego dnia wyjątkowo. Wchodzących do szkoły w drzwiach witała Pani Wiosna w towarzystwie zajęcy i bocianów, wiosenne dekoracje wprawiały wszystkich w radosny nastrój pomimo zimowej aury.

    Pierwszą atrakcją przygotowaną specjalnie na ten dzień był Turniej Tenisa Stołowego, którego organizacją i przebiegiem zajęła się Pani Joanna Bogucka. W turnieju brało udział 24 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

    W kategorii IV-VI – dziewczęta: I miejsce – Aleksandra Godlewska klasa V II miejsce – Wiktoria Kozłowska klasa V III miejsce – Aleksandra Szcześniak klasa VI. W kategorii IV-VI - chłopcy : I miejsce – Wojciech Mioduszewski klasa V II miejsce – Maciej Krawczyński klasa IV III miejsce – Bartłomiej Kendzierski klasa V. W kategorii VII – III gimnazjum - dziewczęta : I miejsce - Weronika Krajewska klasa VII II miejsce – Wiktoria Godlewska klasa VII III miejsce – Weronika Biesiada klasa II gimnazjum. W kategorii VII – III gimnazjum – chłopcy: I miejsce – Radosław Jankowski klasa III gimnazjum II miejsce – Mateusz Krawczyński klasa VII III miejsce – Daniel Konarzewski klasa II gimnazjum

    Następnie uczniowie spotkali się na hali sportowej aby wspólnie bawić się i rywalizować. Kolejnym punktem wiosennego festiwalu był Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej. W kategorii klas młodszych najlepiej recytowali : Krzysztof Dłuski oraz Kacper Sawicki. Wśród uczniów kl. IV –VI najlepiej recytowała Alicja Dłuska zajmując I miejsce, Wojtek Mioduszewski stanął na podium na miejscu II , Wiktoria Osmólska zajęła miejsce III.

    Niewątpliwie wiele emocji dostarczył Konkurs Piosenki Angielskiej, który odbył się zaraz po konkursie recytatorskim. W kategorii solistów klas młodszych I miejsce zajęła Magdalena Urynowicz, II miejsce zajęła Patrycja Lipska, wyróżnieniem nagrodzono Jana Stokowskiego. Wszyscy nagrodzeni w tej kategorii to uczniowie klasy III. Wśród solistów klas starszych przyznano I miejsce Aleksandrze Szcześniak. W kategorii zespoły i duety I miejsce zajął duet Gabriela Uszyńska i Kamila Zawistowska ze Szkoły Podstawowej w Kutyłowie Perysiach. II miejsce zajął zespół „Asy z II klasy”, miejsce III zdobył zespół z klasy IV. Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali z rąk Pani dyrektor medale, puchary i nagrody rzeczowe. Nad przygotowaniami i przebiegiem konkursów angielskojęzycznych czuwała Pani Dorota Kawalec.

    Podczas gdy komisja konkursowa obradowała nad przyznaniem nagród, na scenie wystąpili członkowie szkolnego koła teatralnego w sztuce pt.”Zamieszanie w krainie bajek” przygotowanej pod kierownictwem Pani Albiny Zakrzewskiej i Pani Anny Puciło. Aktorzy zagrali swoje role „oskarowo „. Publiczność nagrodziła ich gromkim brawami. Oprócz uczty duchowej była również strawa dla ciała. Przepyszne wiosenne kanapki przygotowały dla wszystkich uczennice gimnazjum. Organizacją wiosennego śniadania zajęła się Pani Ewa Stryjek. Na koniec obchodów dnia wiosny wręczono nagrody w konkursie klasowym na najpiękniejszą wiosenną kompozycję oraz wyłoniono laureatów konkursu na najpiękniejszy wiosenny kapelusz.

    Nagrodzeni w konkursie :

    I miejsce – Patrycja Lipska

    II miejsce – Mariusz Mioduszewski i Wojtek Mioduszewski

    III miejsce – Magdalena Urynowicz, Martyna Pełszyk, Zuzanna Nowacka

    Wyróżnienie – Dominik Bogucki

    Wszystkim jeszcze raz gratulujemy!

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie tak urozmaiconego i bogatego programu artystycznego, wszystkim zaangażowanym w przygotowania uczniom i nauczycielom i już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy za rok.


     

           

    Więcej zdjęć w albumie fotograficznym :) Zapraszamy !!!

  • JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY !

    JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY !

    Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli w 2014 roku kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

       12 marca 2018 roku organizatorzy kampanii zawitali w naszej szkole. W akcji udział wzięli:

    1. Radni Województwa Mazowieckiego Pan Mirosław Augustyniak i Pan Marian Krupiński,

    2. Dyrektor Wydziału Ruchu Drogowego w Ostrołęce Pan Dariusz Mierzejewski,

    3. Wójt Gminy Boguty – Pianki Pan Józef Bogucki,

    4. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska oraz dzielnicowy    mł.aspirant Grzegorz Radomski

        W ramach kampanii uczniowie klas IV-VII oraz II –III wzięli udział w zajęciach dotyczących ratownictwa medycznego prowadzonych przez strażaka z Państwowej Straży Pożarnej        w Ostrowi Mazowieckiej. Funkcjonariusze policji przedstawili film „...tak chcę być bezpieczny” i omówili różne rodzaje zagrożeń na jakie narażeni są młodzi ludzie. W kolejnej części spotkania każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze rowerowym. Ponadto wiele emocji dostarczył konkurs wiedzy z BRD, w którym nagrodą był rower. Szczęście uśmiechnęło się do Wiktorii Godlewskiej z klasy VII, która udzieliła poprawnych odpowiedzi i w wyniku losowania stała się posiadaczką roweru. Każdy z uczestników spotkania otrzymał zestaw odblasków i mógł spróbować swoich sił na symulatorze jazdy motocyklem.

        Całą imprezę prowadzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Pan Mateusz Rokicki    i Pan Tomasz Jagodziński, którzy nawiązali z uczniami wspaniały kontakt i sprawili, że nauka była jednocześnie dobrą zabawą. Mamy nadzieję, że zdobyta przez uczniów wiedza wpłynie na ich bezpieczeństwo.

             

    WIĘCEJ ZDJĘĆ W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM :) ZAPRASZAMY !

  • Przedstawienie "TRZY ŚWINKI" w wykonaniu uczniów oszczędzających w SKO

       

     Więcej zdjęć w albumie fotograficznym :)

  • TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

    TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

    21 lutego jest Dniem Języka Ojczystego. Święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku obchodzone jest w wielu szkołach naszego kraju. W dniach 19 – 23 lutego 2018 roku w naszej szkole również obchodziliśmy Tydzień Kultury Języka Ojczystego. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowane dla nich zadania. Konkursy miały charakter grupowy i indywidualny.

    19 lutego (poniedziałek)

    44 uczniów z klas IV – VII szkoły podstawowej i klas II – III gimnazjum wzięło udział w konkursie plastyczno-ortograficznym, który polegał przygotowaniu ortogramu. Nagrodzeni w tej konkurencji uczniowie to:

    Miejsce I - Piotr Zawistowski z kl. III gimnazjum

    Miejsce II – Martyna Jaźwińska z kl. III gimnazjum

    Miejsce III – Weronika Krajewska z kl. VII szkoły podstawowej

    20 lutego (wtorek)

    Zespoły reprezentujące wszystkie klasy od kl. IV miały za zadanie napisać zabawne opowiadanie z wykorzystaniem 10 związków frazeologicznych. Najlepiej w tej konkurencji wypadli uczniowie klasy III gimnazjum.

    21 lutego(środa)

    Tego dnia odbył się Konkurs Pięknego Czytania, do którego przystąpiło 13 uczniów. Laureatami zostali:

    miejsce I Marta Bogucka z kl. V

    miejsce II – Aleksandra Stańczuk z kl. VI oraz Alicja Dłuska z kl. VI

    miejsce III – Martyna Jaźwińska z kl. III gimnazjum oraz Kinga Ważyńska z kl. III gimnazjum

    wyróżnienie – Magdalena Urynowicz z kl. III szkoły podstawowej

    22 lutego (czwartek)

    20 uczniów reprezentujących swoje klasy stanęło w szranki w konkursie ze znajomości lektur. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzieliła reprezentacja klasy III gimnazjum i tym samym wygrała konkurs. II miejsce zajęła klasa II gimnazjum, brązowy medal zdobyła klasa VII

    23 (piątek)

    Piątek był ostatnim dniem zmagań konkursowych i podsumowaniem całego Tygodnia Kultury Języka Ojczystego w naszej szkole. Tego dnia odbył się ostatni konkurs na przebranie za postać z literatury polskiej. Przed zebranymi na hali zaprezentowali się między innymi Bolek i Lolek, sierotka Marysia, Kaczka Dziwaczka i wiele innych postaci ze znanych lektur. Nagrodzeni w tym konkursie uczniowie to:

    miejsce I – Wojciech Mioduszewski z klasy V

    miejsce II – Kinga Ważyńska z klasy III gimnazjum

    miejsce III – Dominika Koc z klasy V

    Uczniowie nagrodzeni we wszystkich konkursach otrzymali z rąk Pani dyrektor nagrody . Wszystkim laureatom konkursów gratulujemy sukcesów. Zapraszamy do udziału w kolejnych obchodach Tygodnia Kultury Języka Ojczystego .
     

       

    Więcej zdjęć  w albumie fotograficznym :)

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    To co jest potrzebne światu w czasach złości i nieporozumień, to miłość. Strumienie miłości i uśmiechów dla seniorów z gminy Boguty-Pianki popłynęły ze sceny Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II. 8 lutego2018 roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadka, który ze względu na ferie zimowe został przełożony na tłusty czwartek.

    Licznie przybyłych na tę uroczystość powitała dyrektor Hanna Szymańska podkreślając niezastąpioną rolę dziadków w życiu rodziny. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej przed tak ważną publicznością. Najmłodsi swoim niepowtarzalnym wdziękiem niejednej babci wycisnęli łzę wzruszenia. Nie mniej udany występ zaprezentowali uczniowie klasy II tańcząc układ ze wstążką w rytm melodii z „Jeziora łabędziego” oraz wykonując taniec ludowy do piosenki „Malowany wózek”, który zatańczyli w pięknych strojach. Burzę oklasków wywołał energetyczny układ taneczny do piosenki „ Despacito” w wykonaniu uczennic z klasy V i VI. Uroczystość uświetnił swoim występem chór szkolny , który rozkołysał salę wiązanką piosenek ludowych. Na zakończenie zespół „Mali Żurawiacy” działający w naszej szkole od września podbił serca wszystkich brawurowo wykonanym krakowiakiem. Był to udany debiut małych tancerzy.

    Brawom nie było końca. Wszyscy Dziadkowie z dumą patrzyli na występy wnucząt, które włożyły wiele wysiłku w przygotowanie swoich występów aby wyrazić jak najlepiej miłość, szacunek i wdzięczność. W imieniu zebranych organizatorom tego święta podziękowała babcia – Pani Bożena Boćkowska, która specjalnie na tę okazję napisała wiersz pt. „Wdzięczni”. Na zakończenie miłego i pełnego emocji spotkania szczęśliwi Dziadkowie otrzymali od wnuków własnoręcznie wykonane upominki.

           

    więcej zdjęć w folderze  - Album fotograficzny :)

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach
    ul. Aleja Papieża Jana Pawła II 62
    07-325 Boguty-Pianki
  • 862775045

Galeria zdjęć