10 maja 2024 r. uczennice klasy IV brały udział w XXXI Festiwalu Piosenki o Zdrowiu organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Ostrowi Mazowieckiej. Dziewczęta zajęły II miejsce na 10 zespołów ze szkół powiatu ostrowskiego.
Gratulujemy!
09.05.2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą”. Ten termin nie został wybrany przez przypadek. 8 maja świętujemy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, to również miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu.
W zmaganiach brało udział 38 osób, w czterech kategoriach wiekowych. Do konkursu zostało powołane jury w składzie:
Izabela Bogucka - Dyrektor GOKiS w Bogutach-Piankach,
Elwira Kamińska - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogutach-Piankach,
Elżbieta Bartosz - Dyrektor Banku Spółdzielczego, odział Boguty-Pianki.
Komisja brała pod uwagę: wykonywany utwór, dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, kontakt ze słuchaczem oraz ogólny wyraz artystyczny.
Laureatami zostali:
Kategoria I, przedszkole:
I miejsce - Bogucka Zuzanna
II miejsce - Pola Bogucka
III miejsce - Jankowska Agata
Kategoria II, grupa "0":
I miejsce - Lupa Lena
II miejsce - Dmochowska Blanka
III miejsce - Drewnowska Anna i Tymińska Kamila
Kategoria III, klasy I-III:
I miejsce - Pawłowska Julia
II miejsce - Uszyńska Łucja
III miejsce - Bogucka Julia
Wyróżnienia otrzymały:
Dominika Grzeszczuk
Natalia Urynowicz
Martyna Kaczyńska.
Kategoria IV, klasy IV-VI:
I miejsce - Bogucka Wiktoria
II miejsce - Pietrzak Roksana
III miejsce - Janiak Jan
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy kontynuowania przygody z poezją.
Wyrazy uznania i gorące podziękowania za współpracę oraz zaangażowanie kierujemy w stronę wszystkich nauczycieli i rodziców, którzy zainspirowali i przygotowali dzieci do wzięcia udziału w konkursie.
Dziękujemy również naszym sponsorom, do których należą: Firma Hortus, Beata i Paweł Dmochowsy oraz Księgarnia TaniaKsiążka.pl, Łukasz Kierus. Dzięki waszej pomocy nagrody otrzymały wszystkie dzieci biorące udział w konkursie!
6 maja br. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wyjeździe na spektakl muzyczny "Niezwykłe życie podwodnych zwierząt" do Zambrowa przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego. Historia małej dziewczynki Aurelki, przybliżyła dzieciom skutki przesiadywania w „sieci”. Występ poruszał nie tylko zagadnienia dotyczące nadmiernego korzystania z Internetu i elektroniki, ale również zwrócił uwagę na ekosystem w oceanie i jego zanieczyszczanie przez ludzi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat bezkręgowców i zwierząt zamieszkujących oceaniczne głębiny. Charakter spektaklu był dynamiczny i angażujący widownie, dzięki czemu dzieci wspólnie z aktorami śpiewały oraz udzielały odpowiedzi na zagadki.
Nadia Bartosz laureatką V Ostrowskiego Dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Choć każdy z nas robi coś innego i ma inne talenty, nasze barwy narodowe jednoczą nas w biało-czerwonej wspólnocie. Czy wspinamy się na najwyższe szczyty, czy opływamy samotnie świat łodzią, czy po prostu pamiętamy o zawieszeniu flagi przed wejściem do klatki w bloku. Co roku w akcję #mojaflaga włączają się sportowcy, artyści i lokalni działacze. Spotem z udziałem wyjątkowych postaci Biuro "Niepodległa" już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia 2 maja Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej.
W tym roku kampanię wspierają Adam Bielecki – himalaista, zdobywca pięciu ośmiotysięczników, w tym dwóch w pierwszym wejściu zimowym; Joanna Pajkowska – żeglarka, jedyna Polka, która samotnie opłynęła świat bez zawijania do portów oraz Sławosz Uznański – astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, który niebawem poleci w kosmos.
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to święto ustanowione w 2004 roku. 2 maja Polki i Polacy malują Polskę i świat na biało i czerwono – jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Prosty gest wyeksponowania flagi podkreśla naszą narodową wspólnotę i pozwala każdemu być ambasadorem polskości. Biuro „Niepodległa" od 2018 roku koordynuje akcję #mojaflaga, zachęcając rodaków do świętowania Dnia Flagi i dzielenia się fotografiami swoich flag w social mediach z hasztagiem #mojaflaga.
W 2024 roku i Ty dołącz do akcji #mojaflaga! Świętujmy razem!
28 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Jarmarku Św. Wojciecha organizowanym przez MUZEUM ROLNICTWA IM. KSIĘDZA KRZYSZTOFA KLUKA W CIECHANOWCU. W tym roku „Mali Żurawiacy” zaprezentował trzy tańce, w tym nowy - trojak. Chór szkolny zaśpiewał cztery piosenki o tematyce ludowej.
Dziękujemy Paniom: Dorocie Świderskiej-Kawalec i Urszuli Kochanowskiej za przygotowanie, dzieciom za przepiękny występ oraz rodzicom za wspaniały doping.
25 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do Białegostoku. Dzień pełen atrakcji rozpoczął się filmem „Zagadka Klary Muu”, który wprowadził najmłodszych w świat rezolutnych detektywów.
Następnie dzieci odwiedziły Papugarnię Ara. Egzotyczne ptaki na wyciągnięcie ręki oraz możliwość bezpośredniego kontaktu sprawiły, że wszystkim bardzo się podobało.
Na koniec moc atrakcji zapewniła Kraina Misia – sala zabaw dla dzieci. Niespotykane rozrywki oraz warsztaty slime rozwinęły u dzieci zręczność i kreatywność.
24 kwietnia 2024 r. w Czyżewie odbyła się II edycja konkursu ekologicznego EKO Clovin W tym roku do rywalizacji przystąpiło aż 12 zespołów z 11 szkół podstawowych z regionu.
Uczniowie z naszej szkoły po raz drugi stanęli na podium. Tym razem klasa VIII zajęła III miejsce.
Gratulujemy uczestnikom oraz organizatorom Clovin Polska za organizację wydarzenia.
23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa.
Tego dnia uczennice naszej szkoły: Julia Łuniewska, Weronika Złotkowska, Anita Domochowska i Nadia Bartosz, uczestniczyły w Powiatowym Konkursie "Czytanie jest modne". Mimo dużej konkurencji Anita Dmochowska została tegoroczym laureatem.
Gratulujemy wszystkim, życzymy dalszych sukcesów i liczymy na rozpowszechnianie tej mody wśród całej społeczności uczniowskiej.
Niska temperatura nie pozwoliła zrealizować wszystkich zaplanowanych na ten dzień działań. Udało się jednak przeprowadzić kiermasz wyhodowanych roślin, uczestniczyć w lekcji na temat drzew i ich znaczenia w ekosystemie oraz rozdać drobne upominki dzieciom zaangażowanym w projekt „Tu mieszkam, Tu zmieniam Eko” finansowany przez Fundację Santander Bank Polska.
Uśmiechy dzieci pokazują, że w szkole można uczyć się poprzez zabawę, realizując różne projekty praktyczne.
Już 22 kwietnia 2024 roku – w Międzynarodowym Dniu Ziemi – Polki i Polacy po raz kolejny będą mieli możliwość zjednoczyć się pod znakiem troski o środowisko, biorąc udział w VII edycji akcji #SprzątamyDlaPolski.
Z perspektywy działań prośrodowiskowych, ostatnie trzy lata minęły pod znakiem budowania ogólnopolskiego ruchu proekologicznego – inicjatywy #SprzątamyDlaPolski, w której w sześciu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 1,5 miliona osób.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest skuteczna walka z zanieczyszczeniem terenów zielonych, takich jak lasy, parki i skwery.
Akcja #SprzątamyDlaPolski odpowiada zarówno na pilne potrzeby ochrony środowiska, jak i na długofalowe wyzwanie budowy społeczeństwa świadomego ekologicznie. W ten sposób Fundacja “Sprzątamy Dla Polski” dąży do stworzenia społeczeństwa, które nie tylko reaguje na aktualne problemy związane z zanieczyszczeniem, ale także działa proaktywnie na rzecz trwałego i zrównoważonego rozwoju naszego otoczenia.
21 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli we mszy św. w kościele pw.św. Piotra i Pawła w Czyżewie. Msza św. odprawiona była w intencji ś.p. Czesława Tymińskiego - pseudonim "Mściwy".
Jak podaje czasopismo "Głos znad Narwi":
"Wśród konspiratorów, którzy prowadzili działalność niepodległościową w powiecie wysokomazowieckim wyróżnia się osoba Sierż. Czesława Tymińskiego "Mściwego". Od grudnia 1942 r. był jednym z pierwszych żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych na wspomnianym terenie. W styczniu 1945 r. został deportowany w głąb Związku Sowieckiego, jednak po powrocie do Polski nie złożył broni i kontynuował walkę w szeregach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego aż do tragicznej śmierci w kwietniu 1949 r."
Po mszy św. odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci st.Sierż. Czesława Tymińskiego "Mściwego" żołnierza NSZ i NZW dowódcy kompanii oraz dowódcy batalionu Komendy Wysokie Mazowieckie poległego 24 kwietnia 1949 r. w Godlewie-Baćkach w walce z UB i KBW. Po odsłonięciu tablicy uczniowie szkoły złożyli kwiaty.
19 kwietnia 2024 r. odbyło się podsumowanie XII Konkursu Fotograficznego „Ptaki w polskim krajobrazie jesienno-zimowym”. W kategorii "zdjęcie młodego fotografa" wyróżnienia otrzymały: Maja Adamczyk, Patrycja Młynarczuk, Patrycja Uszyńska i Olga Jankowska, natomiast w kategorii "zdjęcie wykonane telefonem komórkowym": Julia Bogucka.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wrażliwości estetycznej i umiejętności dostrzegania piękna w otaczającej nas przyrodzie.
WYNIKI I PREZENTACJA WSZYSTKICH NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH ZDJĘĆ
12 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego „Rozgrywki bez używki”. W zawodach uczestniczyło 20 zawodników z naszej szkoły oraz 9 ze Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Nagrody w turnieju zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria dziewczęta klas IV-VI
1 miejsce - Julia Łuniewska
2 miejsce – Amelia Kendzierska
3 miejsce – Magda Godlewska
4 miejsce – Martyna Pełszyk
Kategoria chłopcy klas IV-VI
1 miejsce - Sebastian Stipiczyński SP Tymianki-Bucie
2 miejsce – Filip Stipiczyński SP Tymianki-Bucie
3 miejsce – Jakub Tymiński SP Tymianki-Bucie
4 miejsce – Michał Narożny
Kategoria dziewczęta klas VII-VIII
1 miejsce - Nikola Lendzioszek
2 miejsce – Paulina Tymińska SP Tymianki-Bucie
3 miejsce – Aleksandra Ryśnik
4 miejsce – Gabriela Ryśnik
Kategoria chłopcy klas VII-VIII
1 miejsce - Dawid Jaźwiński
2 miejsce – Krzysztof Gnatowski SP Tymianki-Bucie
3 miejsce – Hubert Tymiński SP Tymianki-Bucie
4 miejsce – Piotr Kozłowski