2 kwietnia 2025 r.
Dziś, w szczególny sposób upamiętniamy 20. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II – wielkiego Polaka, Patrona naszej szkoły.
Z tej okazji uczestniczyliśmy w krótkim apelu, na którym usłyszeliśmy wspomnienia najpiękniejszych słów wypowiedzianych przez naszego Papieża podczas pontyfikatu. Wspólnie odśpiewaliśmy "Barkę" - ulubioną pieśń Jana Pawła II. Na koniec klasy 0 - III obejrzały film animowany o życiu Ojca Świętego Jana Pawła II.
Dziękujemy Pani Edycie Żochowskiej za przygotowanie apelu.
Dziś, 2 kwietnia, w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na niebiesko – kolor symbolizujący solidarność z osobami w spektrum autyzmu. Przedszkolaki obejrzały krótki film edukacyjny „Autyzm”, a następnie wzięły udział w zajęciach, które pomogły im lepiej zrozumieć funkcjonowanie osób z autyzmem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka sensoryczna, po której dzieci mogły przejść, doświadczając różnych bodźców.
Był to dzień pełen wartościowych doświadczeń, który pomógł naszym przedszkolakom nauczyć się większej empatii i otwartości wobec innych!
Szanowni Rodzice dzieci uczęszczających do grupy "0".
Wszystkie dzieci zameldowane w obwodzie naszej szkoły, w nowym roku szkolnym z mocy prawa będą uczniami klasy pierwszej.
Poniżej lista uczniów zameldowanych poza obwodem naszej szkoły, przyjętych do klasy pierwszej w wyniku rekrutacji.
1. Bogucka Zuzanna
2. Jaźwiński Sebastian
3. Kendzierski Ksawery
Szanowni Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym.
Wszystkie dzieci, które uczęszczały do Oddziału Przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025, których rodzice złożyli deklarację kontynuacji wychowania przedszkolnego w naszym Oddziale Przedszkolnym w stosownym czasie, będą z mocy prawa, w nowym roku szkolnym objęte wychowaniem przedszkolnym.
Poniżej lista nowo przyjętych dzieci:
urodzonych w 2020 r. (5-latki):
1. Zawistowski Adam
urodzonych w 2021 r. (4-latki)
1. Bogucka Adrianna
2. Rawa Gabriela
3. Ślepowroński Miłosz
urodzonych w 2022 r. (3-latki)
1. Łuniewski Franciszek
2. Pietruk Ignacy
3. Uszyńska Laura Maria
4. Uszyńska Zuzanna
5. Zapadka Jakub
6. Zawistowski Stanisław
Daj znać społeczeństwu, że rozumiesz, akceptujesz i jednoczysz się z osobami z autyzmem. Zachęcamy do odrysowania, pomalowania lub wycięcia swojej niebieskiej dłoni i wykonania zdjęcia klasowego.
Jesli masz ochotę, dołącz do naszej akcji "Wskocz w niebieski" dla autyzmu.
31 marca br., uczennice z naszej szkoły Katarzyna Okieńczuk i Patrycja Młynarczuk z klasy V brały udział w XVII Festiwalu Piosenki Filmowej Mikrofilm, organiazowanym przez Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regonie, służące rozwijaniu umiejętności wokalnych oraz promowaniu polskiej kinematorgafii.
Katarzyna Okieńczuk zdobyła wyróżnienie za wykonanie utworu „Serca gwiazd‟ pochodzącego z serialu „Pajęczyna‟. Gratulujemy występu naszym uczestniczkom i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych.
31 marca 2025 r. podsumowaliśmy Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe Orzeł.
Wśród 28 uczniów biorących udział w konkursie Orzeł z Języka Angielskiego aż 16 uczniów zostało laureatami. Mamy także 9 laureatów Orła Matematycznego oraz 4 Orła Ortograficznego.
Gratulujemy uczniom oraz nauczycielom tak wspaniałych wyników.
27 marca br. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. To doskonała okazja, aby wprowadzić najmłodszych w magiczny świat sceny. W tym dniu nasi uczniowie z radością wcielili się w postacie z ulubionych bajek, co pozwoliło im na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości i zanurzenie w krainie wyobraźni. Pani Natalia Ponichtera-Uszyńska, wytłumaczyła dzieciom, czym jest teatr i jakie zasady w nim obowiązują, co stanowiło cenną lekcję kulturalnego obycia. W ramach spotkania odbył się również quiz wiedzy o książkach dla dzieci, który okazał się niezwykle udany, pokazujący jak dobrze najmłodsi znają literaturę dziecięcą. Na zakończenie wszyscy z entuzjazmem dołączyli do zabawy ruchowej "Błędny Rycerz", która z pewnością dostarczyła uczestnikom wiele radości.
26.03.2025 r. odbył się II Gminny Turniej Tenisa Stołowego „Rozgrywki bez używki”. Turniej rozpoczął się od prelekcji Pani Katarzyny Olszak - psychologa szkolnego. Tematem pogadanki były uzależnienia i ich skutki wśród osób nieletnich. Po prelekcji odbyły się rozgrywki w czterech kategoriach. Oto wyniki:
Kategoria IV-VI
Dziewczęta
I miejsce Magda Godlewska,
II miejsce Roksana Pietrzak,
III miejsce Wiktoria Bogucka
Chłopcy
I miejsce Filip Stpiczyński - SP Tymianki-Bucie,
II miejsce Sebastian Stpiczyński - SP Tymianki-Bucie,
III miejsce Alan Sarnowski
Kategoria VII -VIII
Dziewczęta
I miejsce Julia Łuniewska,
II miejsce Wiktoria Zakrzewska,
III miejsce Aleksandra Ryśnik
Chłopcy
I miejsce Hubert Tymiński - SP Tymianki-Bucie,
II miejsce Jakub Tymiński - SP Tymianki-Bucie,
III miejsce Szymon Mioduszewski.
Turniej profilaktyczny został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bogutach-Piankach. Dziękujemy za wsparcie.
Dziękujemy Pani Joannie Boguckiej i Agnieszce Tymińskiej za organizację wydarzenia.
Międzynarodowy Dzień Teatru, który obchodzimy 27 marca, to doskonała okazja, by zanurzyć się w magicznym świecie sztuki scenicznej. Z tej okazji klasy IV - VIII udały się do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na spektakl pt. "Mały Książę". To klasyczna opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu sensu życia. Przedstawiona w formie teatralnej, z pewnością poruszyła serca młodych widzów. Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, które były wspaniałą okazją do zgłębiania tajników aktorstwa i pracy za kulisami. W Muzeum Północno Mazowieckim czekała wystawa "Zabawki dawne i zabawy niegdysiejsze". Była to interesująca podróż w czasie, która pokazała, jak zmieniały się zabawki i rozrywki dzieci na przestrzeni lat. Atrakcją z pewnością był pobyt w parku trampolina JUMP 6. Zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia była wizyta w restauracji McDonald ‘s, gdzie można było podzielić się wrażeniami i odpocząć po dniu pełnym przygód. W wycieczce wzięło udział 56 uczniów naszej szkoły.
Dzień wiosny to doskonała okazja do świętowania. W naszej szkole tradycyjnie poprzez organizację Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej. 21 marca odbyła się VI edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło młode talenty z całej gminy. Konkurs ten nie tylko promuje naukę języka angielskiego poprzez muzykę, ale również umożliwia prezentację swoich umiejętności wokalnych przed publicznością. Dla wielu uczniów jest to również okazja do przełamania tremy i zdobycia cennych doświadczeń scenicznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
20 marca br. obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, znany jako Dzień Kolorowej Skarpetki. Podczas zajęć, prowadzonych przez p. E. Szcześniak, dzieci z grup przedszkolnych rozmawiały o różnorodności i prezentowały swoje dwie różne skarpetki – symbol akceptacji i solidarności. Ten dzień był pełen kreatywnych aktywności: zabaw ruchowych, edukacyjnych gier oraz prac plastycznych, w których dzieci projektowały własne skarpetki. Na zakończenie odbyła się wystawa prac i wspólna zabawa.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! Pamiętajmy – różnorodność to nasza siła!
19 III 2025 r. dwóch uczniów naszej szkoły: Bartosz Wojno z klasy VIII i Wiktor Lewandowski z klasy VI wzięli udział w VI Ostrowskim Dyktandzie o tytuł "Mistrza Ortografii".
Gratulujemy im i życzymy sukcesu!
Konkurs Recytatorski "Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą", który odbył się 18 marca w naszej szkole, okazał się niezwykle inspirującym wydarzeniem dla młodych miłośników poezji. Rozpoczęcie uroczystości miało miejsce przy zaprezentowaniu utworu "Za górami, za lasami" autorstwa Wandy Chotomskiej, który z wielkim zaangażowaniem przedstawili uczniowie klas IV-VII.
Lista zwycięzców Konkursu Recytatorskiego:
Kategoria I-III:
I miejsce - Alicja Tymińska
II miejsce - Natalia Urynowicz
III miejsce - Zofia Janiak
Wyróżnienia: Blanka Dmochowska
Alicja Gowor
Kategoria VI-VI:
I miejsce - Wiktoria Bogucka
II miejsce - Magda Godlewska
III miejsce - Maja Zawistowska
Wyróżnienie - Roksana Pietrzak
Kategoria VII-VIII:
I miejsce - Kinga Tymińska
II miejsce - Weronika Złotkowska
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Wydarzenie to nie tylko uczciło Światowy Dzień Poezji oraz rok Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Antoniego Słonimskiego, ale również stało się okazją do odkrywania i rozwijania talentów artystycznych wśród dzieci i młodzieży.
Dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Bogutach-Piankach Elwirze Kamińskiej za ufundowanie nagród rzeczowych, a Księgarni Tania Ksiazka nagród książkowych.
17 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W tym roku zamiast tradycyjnego apelu społeczność szkolna obejrzała krótki film, po którym odbył się klasowy quiz. Najlepsza w tym zadaniu okazała się klasa VIII, która w dogrywce pokonała klasę VII. Całe wydarzenie dopełnił wykład Pana Dariusza Syrnickiego - Prezesa Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręgu Łomżyńskiego.
Dziękujemy Panu Dariuszowi za przybycie i prelekcję oraz Paniom: Annie Puciło i Natalii Ponichtera-Uszyńskiej za przygotowanie wydarzenia.
13 marca mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu w Bibliotece Publicznej, gdzie odbyły się dwa widowiska teatralne zaprezentowane przez Teatr Maska z Krakowa.
Pierwszy spektakl, zatytułowany „Ta ostatnia impreza”, skierowany był do uczniów klasy VII i poruszał ważny temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków.
Drugi spektakl, przeznaczony dla uczniów klasy III, nosił tytuł „Miś marzy skrycie o celebrycie” i był uroczą bajką o wartości przyjaźni. Przedstawienie wprowadziło najmłodszych w tematykę uzależnień od Internetu, z humorem i zrozumieniem. Takie wydarzenia są nieocenione, gdyż łączą edukację z rozrywką, pomagając młodym ludziom lepiej zrozumieć i radzić sobie z wyzwaniami współczesnego świata.
Dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Elwirze Kamińskiej za zorganizowanie tak wartościowego spotkania.
„Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już”.
12 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki. Nasi uczniowie doskonalili swoje umiejętności matematyczne w nowo wyremontowanej pracowni matematycznej. Całość zadania została dofinansowana z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu Fan Lab.
12 marca br. klasy "0" - III uczestniczyły w spotkaniu z pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jego celem było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Uczniowie obejrzeli film, uczestniczyli w rozmowie oraz zostali zachęceni do udziału w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "WIOSKI BEZ TROSKI".